ATA 400 chopper – ATA 500 chopperSvařovací stroje typu CHOPPER pro náročné průmyslové provozy:

ŠPIČKOVÁ TECHNOLOGIE A VÝKON, MAXIMÁLNÍ SPOLEHLIVOST - V náročných podmínkách moderních provozů jsou v současnosti vyhledávána taková technologická řešení, která vedou ke zvýšení kvality a efektivity všech výrobních operací. Tyto snahy samozřejmě zahrnují všechny procesy včetně svařování. Přesto ne pro každé svařování je nutné používat technicky náročné a tedy komplikované, v neposlední řadě také zbytečně drahé technologie.

Jednou z možností je použití zdroje typu chopper jako zdroje svařovacího proudu. Tato technologie v sobě odráží ty nejlepší poznatky a zkušenosti z oboru svařovací techniky. Na jedné straně jsou nepřehlédnutelné výhody konvenčních svařovacích strojů jako je velká dlouhodobá spolehlivost a malé riziko poškození přepětím. Na straně druhé lze spatřovat obrovské výhody nejmodernější svařovacích strojů jako plynulá regulace nebo použití pro zdroje s různými volt-ampérovými charakteristikami.

Stroje ATA CHOPPER jsou přesně takovými představiteli. Jedná se o synergické sekundárně řízené zdroje s plynulou regulací svařovacího proudu, které perfektně svařují metodami MIG/MAG, obalenou elektrodou MMA a metodou TIG s dotykovým startem. Svařovací stroje řady ATA CHOPPER jsou určeny pro svařování oceli, nerezavějících ocelí, hliníku a jeho slitin. Při vývoji a konstrukci stroje byl hlavní důraz kladen na jednoduché a snadné ovládání ovšem při zachování možnosti efektivního využití širokého potenciálu stroje. Výsledkem těchto snah je pak tedy uživatelsky velmi přátelské rozhraní, které vychází ze zažitých postupů při nastavování svařovacích strojů.

RYCHLE A KVALITNĚ, PŘESTO JEDNODUŠE A BEZ KOMPLIKACÍ
Základní filozofií nastavování je jednoduchost, jednoduchost a znovu jednoduchost.

K dosažení perfektního nastavení parametrů pro drtivou většinu svářečských prací stačí zadání pouze základních hodnot (svařovací proud, typ materiálu a složení ochranného plynu). Ostatní parametry se nastavují automaticky v rámci synergie. Další zlepšení svařovacích vlastností nabízí možnost použití třech svařovacích proudů.

Veškerá komunikace probíhá na přehledném LCD displeji a samozřejmě v českém jazyce. Je možné přepnutí do jednoho z mnoha dalších jazyků. To umožňuje sofistikované softwarové vybavení, které vychází z dlouholetých zkušeností a poznatků při vývoji a konstrukci svařovacích strojů. V konečném důsledku toto vše zajišťuje bezproblémové využívání všech možností stroje a maximální měrou tak ulehčuje práci svářečům.

Ochrana a odstraňovaní problémů je zajištěno propracovaným systémem chybových hlášení, který včas identifikuje a upozorní obsluhu na možná nebezpečí, případně zabrání vážnému poškození stroje. Tovární nastavení umožní jednoduchý návrat do základního programu v případě chybného nastavení parametrů. Jako ochrana proti nežádoucí manipulaci je součástí stroje softwarový tříúrovňový zámek.

FLEXIBILITA A NEOMEZENÉ MOŽNOSTI
Stroje ATA CHOPPER jsou vyráběny ve dvou výkonových verzích 400 a 500. Mohou být dodávány jako kompaktní nebo s odděleným podavačem drátu. Jsou tedy ideálním vybavením určeným zejména do těžších a středně těžkých svařečských provozů. Jsou konstruovány tak, aby svojí koncepcí a vybavením bezezbytku vyhověli nejnáročnějším požadavkům:

  • množství základních programů nainstalovaných do pevné paměti stroje slouží pro svařování celé škály materiálů
  • funkce TIPTRONIC je určená pro správu uživatelem modifikovaných svařovacích programů umožňuje uložit 100 JOBů (každý modifikovaný program může být opatřen popisem například „BANKA Jan Novák, JOB nerez-speciální“)
  • funkce HOLD uloží poslední nastavená data do paměti
  • vestavěné výkonné vodní chlazení s úsporným systémem STANDBY CONTROL

PROFESIONÁLNÍ A EFEKTIVNÍ ŘEŠENÍ
Stroje řady ATA CHOPPER se vyznačují odolnou robustní stavbou, která umožňuje bezproblémové použití v nejnáročnějším průmyslovém prostředí.
Pro precisní a bezproblémový přísun přídavného materiálu je každý stroj vybaven čtyřkladkovým posuvem drátu s tělem vyrobeným z odolné hliníkové slitiny.
Díky třídě krytí IP 23 je tyto svařovací stroje možné používat i v externích podmínkách.
Spolu se svařovacími stroji ATA CHOPPER získává zákazník spolu s moderním a výkonným pomocníkem současně i vysoký standard služeb poskytovaných společností ALFA IN.

Technická data ATA 400 chopper ATA 500 chopper
Vstupní napětí 3x400V 50/60 Hz
Jištění 25 A 35 A
Rozsah svařovacího proudu 35-400 A 35-500 A
Zatěžovatel 100% 310 A 410 A
Zatěžovatel 60% 350 A 450 A
Zatěžovatel 50% 400 A 500 A
Průměr drátu ocel, nerez 0,8 - 1,2 mm 0,8 - 1,6 mm
Průměr drátu Al 1,0 - 1,6 mm 1,0 - 2,4 mm
Průměr elektrody 1,0 - 6,0 mm 1,0 - 6,0 mm
Napětí naprázdno 64 V
Třída izolace F
Krytí IP 23
Rozměry zdroje Š x D x V 1040 x 440 x 980 mm
Hmotnost 149 kg 165 kg
Posuv drátu PS Chopper
Rychlost posuvu drátu 0,1 - 25 m/min
Max. hmot. cívky drátu 18 kg
Hmotnost 13 kg
Rozměry posuvu Š x D x V 700 x 220 x 540 mm
Dolmar a Hitachi | Svařování | KAVALÍR - Gravírovaní, frézování, velkoplošný tisk, cedule a štítky | Obráběcí stroje | Užitečné bakterie a enzymy | Pálení laserem | EM-LINKS | odvlhčovače