Svařovací stroje pro pulsní svařování

ATA 350 PULS 2 MOBIL


ATA 350 PULS 2 MOBIL

ATA 350 PULS 2


ATA 350 PULS 2

ATA 400-500 PULS 2


ATA 400 PULS 2 - ATA 500 PULS 2
Svařovací stroje pro pulsní svařování:
V náročných podmínkách moderních provozů jsou v současnosti vyhledávána taková technologická řešení, která vedou ke zvýšení kvality a efektivity všech výrobních operací. Tyto snahy samozřejmě zahrnují všechny procesy včetně svařování. S ohledem na tyto trendy byla vytvořena druhá generace svařovacích strojů řady ATA PULS.

SÍLA TECHNOLOGIE
ATA PULS 2 jsou digitálně řízené synergické invertorové zdroje svařovacího proudu, které perfektně svařují metodami MIG/MAG (včetně MIG pájení) , obalenou elektrodou MMA a metodou TIG s dotykovým startem. Svařovací stroje řady ATA PULS 2 jsou určeny pro pulsní svařování oceli, nerezavějících ocelí, hliníku a jiných neželezných kovů, nebo pozinkovaných plechů.

SÍLA FLEXIBILITY
Stroje ATA PULS 2 jsou vyráběny ve třech výkonových provedeních 350, 400 a 500. Jsou tedy ideálním vybavením, které najde široké uplatnění v malé zámečnické dílně stejně jako v nejtěžších provozech. Jsou konstruovány tak, aby svojí koncepcí bezezbytku vyhověli nejnáročnějším požadavkům. Již v základní konfiguraci jsou stroje vybaveny vším potřebným pro profesionální svařování. 60 základních programů nainstalovaných do pevné paměti stroje slouží pro svařování celé škály materiálů.

Režim PULS
Přenosu materiálu se dosahuje proudovými a napěťovými pulsy nafázovanými na stejný poměr jako je pulsní frekvence. Výkon oblouku se mění v závislosti na poměru mezi pulsy základního proudu a impulsního proudu, dále v závislosti na šířce pulsu základního proudu a šířce pulsu impulsního proudu a dále v závislosti na frekvenci pulsu. Značnými výhodami jsou řízený proces přenosu materiálu bez rozstřiku a malá oblast tepelného namáhání materiálu díky nízkému základnímu pulsu.

Režim TWINPULS®
Dále posouvá možnosti a násobí výhody standardního pulsního režimu. Synchronizací proudových a napěťových pulsů s rychlostí posuvu drátu. Zajišťuje hlavní podmínku pro řízení přenosu materiálu s jednou kapkou za puls. Tou je nastavit definovanou velikost kapky. Velikost roztavené kapky musí být shodná s množstvím posouvané drátěné elektrody během každého pulsu.

Funkce TIPTRONIC
Je určená pro správu JOBů (uživatelem modifikovaných svařovacích programů) umožňuje uložit 100 JOBů. JOBy jsou strukturovány do 10 BANK. Každý uložený JOB je možné přepsat, aktivovat nebo deaktivovat podle potřeby. To umožňuje jednoduché přepínání mezi jednotlivými programy (JOBy) během svařování a značně tak usnadňuje celý proces. Každý modifikovaný program (JOB) může být opatřen popisem například „BANKA Jan Novák, JOB nerez-speciální“.

Digital Arc Control - DAC
Během svařování se podmínky neustále mění. Proto je důležité celý proces kontrolovat v reálném čase, bit po bitu a rychle přizpůsobovat svařovací parametry aktuálním podmínkám - Digital Arc Control.
Arc Ignition - AI
Bezproblémové zapálení oblouku rovněž závisí na ukončení svařovacího procesu. AI je funkce, která při ukončení svařování doslova ustřelí poslední kapku na konci drátu. Ten je pak opět připraven k úspěšnému zapálení.
Funkce HOLD
Uloží poslední nastavená data do paměti. Ty pak zůstávají nastaveny i při dalším zapnutí stroje.

Výkonné vodní chlazení
- pro 400 a 500 PULS 2 standardní, pro 350 na přání, je nezbytnou součástí výkonného stroje. Pro všechny typy řady ATA PULS 2 je používána jednotka chlazení se systémem STANBY CONTROL. To znamená, že chladící okruh je aktivován pouze v případě kdy je to třeba.

Prevence, ochrana a odstraňovaní problémů
- zajištěna propracovaným monitorování zdroje a funkcí a systémem chybových hlášení, který včas identifikuje a upozorní obsluhu na možná nebezpečí, případně zabrání vážnému poškození stroje.
Nikdo není neomylný a tak se může stát, že obsluhou dojde k nežádoucímu nastavení svařovacích parametrů. Proto je tu tovární nastavení. To umožní jednoduchý návrat do základního programu.
Jako ochrana proti nežádoucí manipulaci je součástí stroje softwarový tříúrovňový zámek.

V režimu MMA je možné svařovat nejen obalenými elektrodami až do průměru 6,0 mm, ale i metodou TIG se systémem zapalování LIFT ARC (na přání).

SÍLA JEDNODUCHOSTI
Velkou předností je uživatelsky velmi přátelské rozhraní, které vychází ze zažitých postupů při nastavování svařovacích strojů. Základní filozofií nastavování je jednoduchost, jednoduchost a znovu jednoduchost.
K dosažení perfektního nastavení svařovacích parametrů pro drtivou většinu svářečských prací stačí zadání pouze základních hodnot (typ a tloušťka materiálu, průměr svařovacího drátu a složení ochranného plynu). Uživatel tedy není obtěžován nutností komplikovaného nastavování ostatních parametrů.
Veškerá komunikace probíhá na přehledném LCD displeji a samozřejmě v českém jazyce. Je možné přepnutí do jednoho z mnoha dalších jazyků. Toto vše umožňuje sofistikované softwarové vybavení, které vychází z dlouholetých zkušeností a poznatků při vývoji a konstrukci svařovacích strojů.

Technická data ATA 350 PULS 2 ATA 400 PULS 2 ATA 500 PULS 2
Vstupní napětí 3 x 400V 50/60Hz
Jištění 16 A 32 A 50 A
Rozsah svářecího proudu 25 A - 320 A 25 A - 400 A 25 A - 500 A
Napětí na prázdno 81 V
Zatěžovatel 60% 270 A 350 A 500 A
Zatěžovatel 100% 250 A 320 A 400 A
Průměr drátu ocel, nerez 0,6 – 1,2mm 0,6 – 1,2mm 0,6 – 1,6mm
Průměr drátu Al 1,0 – 1,2mm 1,0 – 1,6mm 1,0 – 2,4mm
Průměr obal. elektrody 1,0 – 6,0mm 1,0 – 8,0mm 1,0 – 8,0mm
Regulace napětí plynulá
Krytí IP 23
Třída izolace F F F
Rozměry zdroje Š x D x V mm 340 x 745 x 498 440 x 960 x 930 440 x 960 x 930
Hmotnost 35 kg 98 kg 108 kg
Dolmar a Hitachi | Svařování | KAVALÍR - Gravírovaní, frézování, velkoplošný tisk, cedule a štítky | Obráběcí stroje | Užitečné bakterie a enzymy | Pálení laserem | EM-LINKS | odvlhčovače